Dlaczego Biały Dunajec?

Atrakcje Biały Dunajec

Biały Dunajec leżący 7 km od ścisłego Centrum Zakopanego to idealna baza wypadowa zarówno dla miłośników górskich wypraw, jak i amatorów basenów termalnych Termy Szaflary, a w niewielkiej odległości również Terma Bania i Bukowina, a także narciarzy. Dzięki swojemu położeniu jest wyśmienitem miejscem do organizacji zarówno szkoleń i konferencji, jak i wyjazdów integracyjnych oraz szkolnych wycieczek (białych i zielonych szkół).
Również turyści indywidualni znajdą tu liczne atrakcje dla siebie.

 

Wyciągi narciarskie

Również narciarze dzięki niedaleko położonym licznym wyciągom narciarskim nie będą zawiedzeni. Zimą 2013 oferta stoków narciarskich poszerzona została o nową Stacje Narciarską Suche Ski w Poroninie, która dołączyła do stoków w pobliskich w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Małem Cichem, oraz Zakopanem. 

Stacja Narciarska TokoLand w Białym Dunajcu

Wyciąg orczykowy, długości 750, różnica poziomów 130m, długość trasy zjazdowej 1000 m, stok oświetlony i sztucznie zaśnieżany, trasa zjazdowa jest przygotowywana w profesjonalny sposób za pomocą ratraka.
Czas spędzony w centrum narciarskim, na całej trasie zjazdowej i wokół dolnej stacji umila muzyka. Przy wyciągu znajdują się punkty małej gastronomii oferujące ciepłe potrawy i napoje. Zmarznięci uczestnicy białego szaleństwa mogą się ogrzać w szałasie góralskim przy płonącym ognisku. Jest tu także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Początkujący narciarze mogą skorzystać ze szkółki narciarskiej pod okiem profesjonalnych instruktorów PZN.
Dla grup zorganizowanych są korzystne rabaty.

 

Stacja Narciarska SucheSki

W sezonie 2012/13 oferta wyciągów narciarskich w okolicy wzbogaciła się o nowoczesną stację narciarską położoną w sąsiadującym z Białym Dunajcem - Poroninie/Suchem. Dla miłośników nart i snowboardu przygotowano trzy trasy nariarskie obsługiwane przez 4 osobowy wyciąg krzesełkowy. Stok jest sztucznie naśnierzany, a jego położenie po północnej stronie zbocza gwarantuje długi sezon narciarski. Przy stacji czeka na Państwa restauracja oferująca zarówno dania kuchni góralskiej jak i tradycyjne polskie. A także szkółka narciarska oraz serwis i wypożyczlania sprzętu narciarskiego.

 

Baseny termalne

Największą atrakcją Białego Dunajca są termy położone na skraju Białego Dunajca i Szaflar. Te kompleksy basenów termalnych to alternatywa dla górskich wycieczek i zimowych szaleństw na stoku lub ciekawy sposób na uzupełnienie programu pobytu.

Gorący Potok

Termy Podhalańskie